Oděv je ušit z mikinoviny silnější gramáže. V látce je tedy více tzv. počesu, který dělá materiál teplejším. U teplých mikin z počesaného materiálu může dojít k uvolňování počátečních / původních chloupků. Počes z rubové strany se po prvním, případně po druhém praní zacelí a mikina bude pak těchto chloupků zbavena.

Látka, ze které je oděv ušitý, se barví v barvících lázních. Při tomto procesu jsou použity barvící chemikálie. Oděv je ušit přímo z takto nabarvené látky, a to bez dalších úprav. Vedlejším účinkem látek barvených v barvících lázních může být puštění barvy či lehké zaprání při prvním praní. Je to způsobeno nedostatečným vyždímáním látky při barvení v barvící lázni. Jedná se však o zcela běžný jev. Po druhém praní zaprání pustí a oděv je čistý a bez jakékoli vady. U oděvů z černé textilie mohou být ve švech pozůstatky látky ze stříhání a šití, nejedná se však o vadu.

Pro dlouhou životnost a stálobarevnost je NUTNÉ všechny naše výrobky prát v pračce nebo v ruce max. na 40 °C! Při praní oděvu používejte vhodné a velmi šetrné prací prostředky. Používejte pouze tekuté prostředky na černé, bílé či barevné prádlo! Nepoužívejte aviváž. V umyvadle rozpusťte jednu odměrku tekutého prostředku a teprve potom oděv do lázně ponořte, nikdy nelijte prostředky na praní přímo na oděv. Rychle přeperte (nenechávejte namočené v prací lázni), po přeprání vymáchejte v čisté vlažné vodě. Při potřísnění oděvu jen v jednom místě, nikdy nedrhněte pouze zašpiněné místo (obzvlášť ne jarem) odbarvíte tím nejen flek, ale i část barvy. Před praním obraťte oděv naruby. Při prvním i druhém praní může dojít k puštění barvy. Oděv příliš neždímejte, může tím dojít k poškození tkaniny či potisku. Doporučujeme nechat po praní oděv odkapat. Nesušte v sušičce! Nesušte na přímém slunečním světle! Nechte oděv uschnout při pokojové teplotě.

  • Životnost textilie je dána způsobem a intenzitou používání a zacházení.
  • Bezpodmínečně provádějte údržbu podle uvedených pokynů a symbolů!
  • Jen tak předejdete poškození oděvu.

Barrsa - pokyny k údržbě